Tévénézés közben is ajánlott kékfény védő szemüveget viselni?

Igen, tévénézés közben feltétlenül viseljen kékfény védő szemüveget. Akár nappal, akár éjszaka, fontos, hogy a kékfényt kiszűrő szemüveget viseljen kedvenc műsorai megtekintése közben. Ezek a szemüvegek kiszűrik a képernyő által kibocsátott káros hullámhosszokat, és védik a szemet. A kékfény védő szemüveget olyan eszközök használatához tervezték, melyek a mesterséges kékfény forrásai. Ide tartoznak az okostelefonok, táblagépek, televízió képernyők, LED-lámpák és fluoreszkáló lámpák.

A „Kell-e viselnem kékfény védő szemüveget tévézés közben?” kérdés megválaszolásához először is értsük meg, miért van szükségünk a kékfény elleni védelemre.

Miért probléma a kékfény?

Az 1980-as évek óta a mesterséges fényforrások belopóztak az életünkbe. Egy friss felmérés szerint egy átlagos ember napi 7 órát tölt a képernyő előtt! Legyen szó a számítógépéről vagy laptopjáról, vagy a mobiljáról görgetés közben.

A túl sok képernyőidő a következőkhöz vezethet:

 – elhízottság,
 – alvási problémák,
 – a mentális egészség romlása,
 – szembetegségek 
 – migrén.

A probléma egy része az online elérhető  tartalomból adódik. Például, ha a tinédzserek tökéletes embereket látnak a közösségi médiában, összehasonlíthatják magukat velük, és értéktelenebbnek érzik magukat.

A második probléma a technológiából adódik – ezek az eszközök túlzott mennyiségű kékfényt bocsátanak ki.

A fény 7 fényszínt tartalmaz – ugyanazokat a színeket, amelyeket a szivárványban látunk. Az egészséges fény kiegyensúlyozza ezeket a színeket, és ugyanúgy kibocsátja őket, akárcsak a nap.

A képernyők és a LED-ek azonban túlságosan sok kékfényt bocsátanak ki (380-500 nm hullámhossz). A kékfény káros a szemre, és a szem- és fejfájás elsődleges oka lehet. Tudja, hogyan feszül és könnyez a szeme, ha túl sokáig használja a képernyőt? Ezért a kék hullámhossz a bűnös. A kékfénynek kisebb hullámhosszai vannak, amelyek koncentrált energiát hordoznak, és ez kényelmetlenséget okozhat szemének.

Hosszú távon a kékfénynek való kitettség retina problémákhoz és az életkorral összefüggő makuladegenerációhoz vezethet.

Ne feledje, hogy a kékfény nem csak a képernyőkből érkezik. Folyamatosan mesterséges fényforrások vesznek körül bennünket – az otthonunkban található LED-ek és a fénycsöves utcai lámpák, amelyek szintén kékfényt bocsátanak ki.

Ne feledje, hogy nem minden kékfény káros! A szervezetnek szüksége van egy bizonyos mennyiségű kék fényre, hogy az szabályozza alvás-ébrenlét ciklusunkat, és éberek legyünk a nap folyamán. Ezt a kékfényt természetesen a nap biztosítja. Itt a mesterséges kékfény a bűnös! Ezért a kékfény védő szemüvegnek át kell engednie a nap kékfényét!

Hogyan segít a kékfény védő szemüveg tévénézés közben?

A kékfény védő szemüvegek kiszűrik a kékfény káros hullámhosszait, és kiegyensúlyozott spektrumot biztosítanak a szemnek. Ezt úgy teszik, hogy egy speciális pigmenten keresztül szűrik a cél hullámhosszakat. Ez lehetővé teszi a képernyők hosszú távú használatát anélkül, hogy fejfájást és szemfájdalmat tapasztalnánk.

Hogyan néz ki a televízió képernyője kékfény védő szemüveg használata közben?

Ha átlátszó lencsés kékfény védő szemüveget visel, tévénézés közben semmi különbséget nem tapasztalhat. Ha azonban olcsó párat vásárol, tükröződést vagy rózsaszín árnyalatot tapasztalhat a szemében. Minden szemüvegünk kiváló minőségű és tükröződésgátló bevonattal rendelkezik, amely megakadályozza, hogy a lencse visszaverje a fényt és akadályozza a tökéletes látványt tv képernyőjén.

Milyen kékfény védő szemüveget válasszak tévénézéshez?

A transzmissziós spektrum jelentés egy nagyon pontos jelentés, amely megmutatja a kékfény szűrő üvegek által szűrt hullámhosszokat. A vizsgált fény átvilágítja a lencsét, és a mérőeszköz a lencséből érkező fényt méri és írja le a jelentésben. Ez a jelentés a „hullámhossz-tartományt” jeleníti meg. Megtudhatjuk belőle az adott tartományban szűrt fény „százalékát” is. Például a kékfényt 10%-kal szűrték? 50%-kal? Vagy 100%-ban?

Először is a jelentésben ellenőrizze, hogy a 300-500 nm-es tartomány legalább 50%-kal szűrve van-e, ha nappali szemüveget vásárol. Ha a szemüveg szűrője 50%-nál kevesebb (mondjuk 10% vagy 20%, akkor semmi különbséget nem fog tapasztalni használat közben és után).

Az AzureSafe termékeit egyedileg tesztelik laboratóriumi spektrofotométerrel, így garantáljuk azok hatékonyságát.

Másodszor, győződjön meg arról, hogy a szemüveg véd a kékfény 425 nm-es csúcshullámhossza ellen. Ez az a tartomány, ahol a legtöbb kár keletkezik. Az AzureSafe szemüvegek speciális pigmenttel rendelkeznek, hogy megvédjék szemét ettől a tartománytól.

Amikor olyan termékeket vásárol, amelyek hatással vannak az egészségére, soha nem lehet túl óvatos. A szemébe jutó fény befolyásolja látását, hormonjait, hangulatát, étvágyát és alvási szokásait. Ezért fontos, hogy olyan kékfény védő szemüveget vásároljon, amelyeket laboratóriumban teszteltek.

Az AzureSafe szemüvegek laboratóriumban tesztelt fényátviteli görbéje

30 napos pénzvisszafizetési garancia

Szállítási idő: 1-2 munkanap

Megbízható magyar webáruház

Telefonon és online is elérhető ügyfélszolgálat